Děti na startu trhají v Kladně rekordy!

Projekt Děti na startu funguje po celé republice, ale v Kladně nejlépe. Evidují zde enormní zájem z řad rodičů a spoustu nadšených dětí. Zájem vysoce převyšuje kapacitu hodin – děti se totiž chtějí hýbat! „Máme z toho radost. Pohyb jim musíme připravit formou zábavy včetně zdravotního aspektu,“ říká hlavní protagonistka projektu Jitka Literová.

V rámci Kladna a okolí funguje už zhruba 20 středisek, 72 vyškolených trenérů a zapojených je téměř 1300 dětí! „A stále se rozrůstáme,“ říká již legendární kladenská trenérka a manažerka FISAF.cz Jitka Literová, která za svůj život„rozhýbala“ tisíce dětí.

Celonárodní projekt všeobecné sportovní přípravy Děti na startu (pod hlavičkou Českého svazu aerobiku a fitness Fisaf.cz) je věnovaný dětem ve věku 4 – 9 let. Jedná se o děti malé, velké, subtilní či s nadváhou, děti sportovně založené nebo naopak. Záměr zakladatelky projektu Jany Boučkové bylo a je u všech dětí probudit radost z pohybu.

A na Kladensku se to daří náramně! Jitka Literová spolu s Denisou Sládkovou (která je též Jitčinou sportovní odchovankyní) projekt uchopily s velkou vervou a v rámci republiky vytvořily zcela největší základnu Dětí na startu. A to začínaly s dvanácti dětmi!

„Pod hlavičkou našeho Sportklubu Kladno (klub založený 1992) startuje nyní již šestý ročník a momentálně se nejvíce potýkáme převážně s nedostatkem tělocvičen. Nemáme kde sportovat. Vytížení tělocvičen ve školách je veliké, jsou už často dlouhodobě zamluvené a je to pro nás velký problém. Máme třeba 40 až 45 dětí v hodině a k nim osm trenérů, ale ani to není ideální kombinace, protože děti čekají pak dlouho na pohyb. A já chci, aby vše fungovalo správně. Nechci mít dvacet tisíc dětí a aby cvičily špatně – to nejde,“

odmítá Literová.