DĚTI NA STARTU UŽ CVIČÍ

Po téměř 7 měsíční pauze, kdy byly upraveny podmínky pro znovu otevření sportovních kurzů se Sportklub Kladno chopil šance na pokračování ve sportovních kurzech Dětí na startu. Jak se otevření podařilo a jaký je o cvičení zájem jsme se zeptali vedoucí Sportklubu Jitky Literové.

Ihned jsme zareagovali na stávající podmínky a obeslali rodiče. Na tréninky se nám vrátilo téměř 80 % dětí, ostatní buď mají karanténu, nebo nechtějí chodit z důvodu chladného počasí.

Mnoho dětí i rodičů se těšilo na návrat k běžnému režimu a na trénincích je to vidět. Máme za sebou první týden cvičení a je opravdu radost vidět děti běhat s úsměvem a bez roušek.

Podmínky k trénování nám zatím komplikuje nepříznivé počasí, které zatím přetrvává. Z důvodu deště, větru a zimy jsme byli nuceni zrušit trénink jedné skupiny, která se na další dostane z důvodu vládních opatření o omezení počtu až za 14 dní.

Z důvodu velké členské základny jsme byli nuceni jednotlivé tréninkové skupiny rozdělit na půl a tréninky naplánovat 1x za 14 dní. Potřebovali bychom tréninky spíše přidat, aby se děti mohly vrátit k pohybu a zlepšit své dovednosti, které po dobu “Covidu“ nemohly trénovat. Jak jsme zaznamenali, mnoho dětí přibralo na váze, a to je v předškolním věku dosti alarmující.

Stále se měnící vládní nařízení komplikují administrativu, a tak musíme průběžně reagovat na aktuální opatření. Rodiče jsou často zmatení a nerozumí jednotlivým pokynům, které na ně valí ze škol a jednotlivých kroužků.

Tréninky nám komplikuje fakt, že nemáme možnost s dětmi dojít v případě potřeby na toaletu. Z důvodu vládních opatření nám školy neumožní vstup ani v akutním případě. U cvičení s dětmi ve věku 4 – 9 let je to celkem problém.

Máme radost, že se nám daří pokračovat ve spolupráci s Kanonýři Kladno a Tenis Academy Maršoun, kteří nám pomáhají při trénincích a také nám nabídli tréninky navíc pro zájemce o jejich sport.

Kurzy Děti na startu budou pokračovat do konce školního roku a během prázdnin chceme pro děti připravit celodenní výlet se sportovním programem do jiného střediska Dětí na startu v rámci ČR.

Mnoho středisek máte taky ve školních zařízeních pod vedením vyškolených pedagogů. Probíhají tréninky i v rámci těchto středisek?

Podle informací od trenérek v rámci mateřských škol tréninky probíhají ve třídách nebo při venkovních aktivitách, ve školách už je to problematičtější, jelikož musí zachovávat homogenní skupiny dětí.