Na český trůn ve sportovním aerobiku se vrátila Zahradníčková

Mladá Boleslav – Loni jí útok na druhý český mistrovský titul nevyšel. Letos se ale Kristýna Zahradníčková dočkala, a to hned dvakrát. Suverénní byla jak v závodě žen, tak i v trojicích společně s Natálií Přibylovou a Klárou Benešovou a měla by patřit k největším českým nadějím na blížícím se mistrovství světa na Martiniku.

Kristýna Zahradníčková

Zahradníčková dvojnásobným triumfem na republikovém šampionátu potvrdila letošní formu, když už z mistrovství Evropy si dovezla stříbro. „Hodně jsem natrénovala v létě a v září, nejvíce se zátěžemi a díky tomu zvládám provedení sestavy líp,“ říká zlatá medailistka, která do své performance na MČR zařadila i nové prvky a sestava jí perfektně sedla.

Za velké podpory rodiny a fanoušků jí zcela oprávněně vynesla první místo a závodnice doufá, že stejně skvělou kondici bude mít za několik týdnů i na mistrovství světa.

Titul v kategorii Fitness Aerobic Grande obhájily už pošesté závodnice z Aerobic Dancers Kladno. „Byla skvělá atmosféra, diváci fandili, sestava se nám povedla a díky tomu všemu se nám podařilo získat první místo. Sestavu už máme najetou a dále se v trénincích chceme zaměřit na detaily, protože naší největší konkurencí na světovém mistrovství je ruský tým, který je velmi přesný a technicky dobrý,“ upřesňuje Kristýna Koubová z Aerobic Dancers Kladno.

Dominantní postavení potvrdily i závodnice Oxygenu Příbram ve stepech. Ty ovládly a ideálně se navnadily na světový šampionát, na kterém budou usilovat o šestý mistrovský titul.

Výkony na republikovém šampionátu potvrdily, že česká reprezentace by měla na Martiniku patřit k největším favoritům na zisk zlatých medailí.

Mistrovství ČR ve sportovním aerobiku FISAF v Mladé Boleslavi:

Ženy: 1. Zahradníčková (Fitness Studio Louny), 2. Šillerová (Aerobic Club Diamond), 3. Volfová (Akademie aerobiku Radky Hanákové).

Fitness aerobik grande: 1. Aerobik Dancers Kladno, 2. Fitness center Báry a Hanky Šulcové, 3. Aerobik Studio Dvojka Sedlčany.

Tria: 1. Fitness studio Louny, 2. Corridoor Praha, 3. Aerobik centrum Brno.

Step: 1. Oxygen Příbram, 2. Fit Studio Venuše Kladno, 3. Aerobik centrum Brno.