Sportklub Kladno se od 3. 12. pomalu vrací do tréninkového procesu

Měsíc po zahájení školního roku 2020/2021 jsme byli nuceni z důvodu nařízení vlády o omezení volnočasových aktivit tréninky všech skupin zrušit. Dosud nám nezbylo nic jiného, než vyčkávat na rozvolnění vládních nařízení. Ode dne 3. 12. dle aktuální situace v ČR můžeme opět zahájit ty méně početnější skupiny a od ledna 2021 doufáme ve znovu otevření všech tréninkových skupin.

Od 3. 12. je povolené trénování ve vnitřních prostorách v počtu 9 + 1 s rouškami

Ve Sportklubu máme pouze 3 skupiny, které lze za těchto podmínek realizovat a tak jsme zahájili komunikaci se zástupci o znovu otevření tréninkových jednotek. Rozhodnutí rodičů u tréninku dětí bylo jednoznačné – v rouškách děti cvičit nechtějí!. U dospělých už to bylo cca půl na půl a tak jsme se rozhodli z původních 2 hodin otevřít pouze jednu a to pouze pro zájemce o cvičení za stanovených podmínek viz. PES stupeň 3.

Jaké kurzy se tedy otevřely?

Od čtvrtka 3. 12. jsme znovu otevřeli cvičení pro skupinu DNS pro dospělé s Eliškou Urbářovou, která za běžných podmínek probíhá ve dvou hodinách po sobě. Cvičení pro děti na základě rozhodnutí rodičů otevřeno nebylo.

Jak to bude s tréninky Dětí na startu?

Vzhledem k velmi striktním podmínkám a příliš malého počtu možných účastníků (9+1) na hodině není možné tyto lekce otevřít.

Tímto Vám chceme sdělit, že do Vánoc se znovu otevření tréninků skupin Dětí na startu nedočkáme.

Kdy tedy tréninky plánujeme otevřít?

Pokud nedojte ke změnám a úpravám v PES (Protiepidemický systém ČR – stupně pohotovosti dle aktuální epidemiologické situace), mělo by dojít k otevření všech skupin od přechodu do stupně 2, který povoluje trénink 50ti osob ve vnitřních prostorách.

Po přechodu do 2. stupně budeme opět moci naplánovat tréninky o kterých Vás budeme informovat v členské sekci klubu.

V případě, že bychom do 2. stupně nedošli, plánujeme střídání skupin alespoň 1 x za 14 dní, tak, že by chodila půlka kapacity z každé tréninkové skupiny.

A co kurzovné?

Tuto informaci Vám určitě sdělíme hned po tom, co budeme vědět přesný počet propadlých hodin tedy po znovu otevření našich lekcí. Pokud to bude možné, budeme řešit buď možnost náhrad formou společné sportovní akce, nebo převodem kurzovného období, či vrácení části kurzovného.

Vše bude ale teprve vyhodnoceno a dostanete přesné informace do Vašich emailů.